Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. Prodej materiálů pro stavby krbů, kamen

_dymnik-rohovy.jpgStavba krbů a kamen je řemeslo, které vyžaduje odborné vědomosti, ale hlavně zkušenosti. Materiály pro stavbu krbů a kamen nejsou běžně dostupné, ne každý s nimi umí správně pracovat, ale hlavně jsou na ně kladeny daleko větší nároky než na běžně používané materiály ve stavebnictví. 
Jen správně zvolené materiály Vám zaručí ty správné vlastnosti Vašeho topidla a jeho dlouhou životnost.
 

Pro šikovné kutily, kteří si přece jen na stavbu svého krbu troufnou sami, naše firma nabízí alespoň několik základních materiálů, které splňují požadavky na obestavbu krbových vložek.
 

Tvarovky pro zdění:_dymnik.jpg
Brulapor, Liapor
Jedná se o lehké liaporové tvarovky pro přesné zdění (většinou teplovzdušné krby) s velkou tepelnou odolností a pevností, jsou lehce opracovatelné běžným nářadím. V nabídce je velké množství rovných, lomených i oblých desek, říms, sloupků a různých prvků.

Akumulační tvarovky pro stavbu krbů a kamen 
Akumulační tvarovky jsou určeny ke stavbě pláště krbů a kamen s trochu rozlišnými požadavky, než které jsou kladeny na teplovzdušná topidla. Tyto tvarovky do sebe během topení naakumulují teplo, které po ukončení topení dlouhou dobu vydávají do vytápěného prostoru sáláním. Příkladem jsou tvarovky Sath od firmy Hein, dále Ortner, Wolfshoher a podobně.

Materiály pro izolace krbů a kamen0577bdd42159310638d284561222b8ce.image.128x190.jpg
K izolaci stropů, podlah, zadních stěn a podobně nabízíme izolační kalciumsilikátové desky Promasil v různých tloušťkách od 3 cm.

Lepidla, tmely, malty
Ke každému materiálu pro zdění krbů nebo kamen je vhodný jiný materiál pro jejich spojování. K Vámi vybranému materiálu Vám vždy poradíme s výběrem vhodného tmelu nebo lepidla. 

Kachle
V naší praxi nabízíme z velké nabídky kvalitní kachle firem Hein a Kaufmann.

Kouřovody pro krby a kamna
Pro připojení spotřebičů do komínu Vám nabízíme velmi kvalitní kouřovody Darco. Vybrat si můžete z široké nabídky a to jak v černém, tak v nerezovém provedení.

_sath.jpg   _lity-samot-001.jpg   co001.jpg