Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Navrh a stavba kachlových kamen a kachlových sporáků

 Kachlová kamna již dávno nejsou pouze výsadou starých chalup, ale v moderním designu se stále více stávají oblíbeným topidlem v novostavbách.

dsc02618.jpg                      dsc02618xx.jpg

      Předávají energii vytvořenou spálením dřeva do vytápěných prostor sáláním, které je pro lidský organismus nejzdravější.  U těchto topidel dochází ke spálení dřeva v kvalitním topeništi (např.biotopeniště Brula, Ortner, kamnové vložky Brunner, Romotop, krbové vložky Spartherm, Romotop, Hoxter a podobně). Tato ohniště jsou pro jejich vysokou účinnost napojena na keramické tahy, keramické prstence nebo ocelové či litinové teplovzdušné výměníky.

17x01_th-1-.jpg                        17x01_th-1-2.jpg

    Tyto hmoty jsou schopny zachytit velké množství tepla, které by jinak odešlo bez užitku do komínu a poté jej dlouhodobě předávat plášti topidla, který může být buď kachlový nebo omítaný z akumulačních desek (např. Sath, Ortner atd.)  Přes tento plášť poté do interiéru sálá velmi dlouhou dobu sálavé teplo, proto je tento druh topidel nejvhodnější tam, kde se uvažuje o každodenním topení a kde je kladen důraz na šetrný, bezprašný a hlavně velmi zdravý provoz.